×

Στον ΑΟ Πειραιά το τοπικό ντέρμπι

Με δύο γκολ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, ο ΑΟ Πειραιάς πήρε το ματς.

στις 09/01/2016

Τους τρεις βαθμούς της νίκης πανηγύρισε ο ΑΟ Πειραιάς, ο οποίος επικράτησε 2-0 του Πειραϊκού στο γήπεδο της Παραλίας στην Καλλιθέα και πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα για τη συνέχεια.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα μόλις στο 2' με τον Παναγιώτη Αχλαδιώτη, ενώ ο Μιχάλης Κουτσούμπας στο 10ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ γρήγορα στο 2-0. Αυτά ήταν και τα μοναδικά τέρματα της αναμέτρησης, με τους «μπλε» να διαχειρίζονται με τον καλύτερο τρόπο τη συνέχεια και να κρατάνε τη νίκη μέχρι το τελευταίο λεπτό του ματς.

Μάλιστα, ο Πειραϊκός έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς στο 89' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Καλλυβωκάς.

Διαιτητής: Φουρναράκης

Πειραϊκός: Κυράτσης, Σαμχαραούλη (65' Μάσιος), Καλλυβωκάς, Μητσοπάκης, Θεοχαράκης, Κυρτιδης, Ξυμιάλης, Θηραίος, Κιάρρη, Νότης (55' Φωτόπουλος), Μηλιώνης (25' Μηλιώνης λ.τρ.)

ΑΟ Πειραιάς: Στρουμπούλης, Στέφα Κλεάρτ, Μανιάτης, Βοστάνης, Δημητρίου, Καραβασίλης, Αθανασίου (77' Κιράι), Κουτσούμπας (60' Στέφα Κόστο, Αχλαδιώτης, Ζαφειρίου (90' Σκαρμούτσος), Σαραντίτης