×

Ανατροπή στο τέλος για την Κύπρο Κορυδαλλού

Εκπλητική ανατροπή στο τέλος για την Κύπρο.

στις 18/04/2016

Εκπληκτικό παιχνίδι έγινε στο ΕΑΚ Κορυδαλλού, όπου η τοπική Κύπρος κατάφερε να κάνει την ανατροπή στο τέλος και να επικρατήσει 3-2 της Δραπετσώνας για την 29η αγωνιστική της Α' Κατηγορίας Πειραιά.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, αιφνιδιάζοντας τους παίκτες του Κούστα και μέσα σε λίγα λεπτά (18' και 20') σημείωσαν δύο γκολ με τον Σιάγκα. Στη συνέχεια όμως η Κύπρος Κορυδαλλού βρήκε τον τρόπο να αντιδράσει και ο Καϊρης στο 37' μείωσε σε 1-2 για την ομάδα του.

Η ολική ανατροπή έγινε στα τελευταία λεπτά τους ματς, με τον Παυλόπουλου στο 85ο λεπτό να ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι και στις καθυστερήσεις ο ίδιος παίκτες «χάρισε» τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής: Δαμιανάκης, Σδράλης, Κορώνας

Kύπρος Κορυδαλλού: Μπόρη, Καΐρης, Μακρής, Κόμης, Μήλιος (51΄ Βουλγαρίδης), Ρικούνοβ, Σιμάκου, Σταυρόπουλος (90΄ Μαφτίτα), Παυλόπουλος, Τζινλής (65΄ Μποντέτσι), Βλάντι

ΑΣ Δραπετσώνας: Μπελαβράκης, Τζανάκης, Ρηνιώτης, Πολυχρονιάδης, Χίου (55΄ Μπαϊράμης), Βασίου, Καραπετσάνης, Κασιαβός, Δούφας, Σιάγκας (90΄ Τσίφτσης)