×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 572

Τεράστια νίκη του Αίαντα στην έδρα της Θύελλας

Με 3-2 πέρασε ο Αίαντας από το Μοσχάτο, πιο δύσκολα από όσο θα φαντάζονταν μετά το 0-3 που προηγήθηκε.

στις 19/11/2017

Ο Ράμφος στο 6’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Χανιώτη να διπλασιάζει στο 19’. Το 0-2 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 57’ ο Ραπτόπουλος φάνηκε να «κλειδώνει» τους τρείς βαθμούς για τον Αίαντα, αλλά ένα δίλεπτο ήρθε να τα αλλάξει όλα. Παππάς (63’) και Νταής (64’) έβαλαν ξανά στην διεκδίκηση του παιχνιδιού την Θύελλα που ωστόσο δεν κατάφερε στα υπόλοιπα λεπτά να ισοφαρίσει, αν και είχε τις ευκαιρίες.

Θύελλα Μοσχάτου: Γερογιάννης, Μάρκος, Μπάλλιος, Βερεσόγλου, Φαναρίτης, Λεμονής( 51’ Βαρούχας) Σκοπελίτης Ι. ( 80’ Κούτρης) , Μπουρίκας , Παππάς Ν.( 90’ Παναγάκος ), Νταής, Παππάς Γ.( 92’ Σκοπελίτης Γ.)

Αίαντας Σαλαμίνας: Μεϊμάρογλου, Ευαγγέλου, Χονδρουδάκης( 66’ Ράμφος Ε.), Κολιούσης , Μπέλιας, Πέρρος (39’  Μικρούλης) , Μελαμπιανάκης, Τσέλα( 75’ Κουπετώρης) , Χανιώτης( 46’  Σαλάτας), Ραπτόπουλος,Ράμφος